Numer 135 "Cyranka"

Polowanie Hubertowskie 2016

     Polowaniem Hubertowskim w dniu 29 października b.r. w Obwodzie łowieckim nr 226 rozpoczęliśmy sezon polowań zbiorowych. Prowadzącymi polowanie byli kol. Sławomir Mieczkowski i Ryszard Kwiatkowski, którzy zbiórką o godz. 8:00 na działce Giętkie, przy kapliczce patrona św. Huberta, rozpoczęli pierwsze polowanie zbiorowe w tym sezonie. Oprócz zebranych myśliwych obecne były także towarzyszki łowów członków naszego Koła i zaproszeni goście. Ślubowanie z rąk Prezesa Sylwestra Giszczaka przyjął kol. Michał Połeć.

      Pędzono dwa mioty, w których skutecznymi strzałami położono dwie łanie i cielaka jelenia szlachetnego. W trakcie polowania kol. Adam Wyrostek wspaniałym dubletem do łań jelenia zapisał się w historii Koła jako Król polowania, natomiast najlepszym ?hodowcą? (czyt. Królem pudlarzy) na karty historii Koła wpisał się kol. Ryszard Rogiński. Gratulujemy kolegom i składamy podziękowania naganiaczom, za skuteczną pracę.

      Po zakończonym polowaniu zebrani myśliwi z towarzyszkami oraz zaproszeni goście w osobach: Łowczy KŁ ?Zielony Krąg? kol. Łukasz Serafin i Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski zasiedli do biesiady myśliwskiej, która trwała do późnych godzin wieczornych.

                                                                    Darz Bór