Numer 135 "Cyranka"

Kolejne sukcesy Czoka i Dumy

    Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach, jakie odniosły psy kol. Krzysztofa Dymka ? Czok z Obrzańskiej Kniei i Duma znad Zuzałki.

    W dniu 07.09.2016 r. odbyła się X Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Wasilkowie k. Białegostoku, na której Czok z Obrzańskiej Kniei został Zwycięzcą Rasy, otrzymując certyfikat CWC/CAC i CACIB, natomiast Duma znad Zuzałki została wybrana Najlepszą Dorosłą Suką i zwycięzcą Płci Przeciwnej, również otrzymując certyfikat CWC/CAC i CACIB.

    Kolejnym sukcesem odniesionym przez Czoka z Obrzańskiej Kniei w dniu 08.10.2016r. na Regionalnym Konkursie Dzikarzy w Wejsunach było zdobycie dyplomu I stopnia, zajęcie 2 miejsca i jednocześnie zdobycie 140/140 punktów. Należy zaznaczyć, że jako jedyny pies w tym dniu otrzymał maksymalną ilość punktów w zagrodzie dziczej. W konkurencji „sposób szukania” odnalazł dziki w ciągu 28 s – najlepszy czas w tym dniu.

    Sukcesy to nie tylko konkursy. Czok z Obrzańskiej Kniei miał okazję pokazać swoje umiejętności na polowaniu zbiorowym w obwodzie 226 w dniu 29.10.2016 r., które rozpoczęło sezon polowań zbiorowych w naszym kole. Podczas polowania w pierwszym miocie kol. Ryszard Kwiatkowski ranił jelenia cielaka, który farbował przez około 70 m. Mimo usilnych poszukiwań nie udało się koledze odnaleźć jelenia cielaka. Po upływie godziny, poszukiwania rozpoczął kol. Krzysztof Dymek wraz z psem Czokiem. Pokonując odcinek ok. 700 m i przepływając kilka metrów Czok odnalazł cielaka, czym potwierdził swoją przydatność jako tropowiec.

                                                                                                                     Gratulujemy sukcesów.